Různých nástrojů, které nám mohou usnadnit život, je celá řada. A týkají se také možnosti, jak získat službu, kterou potřebujeme. S ohledem na:

  • Rychlost
  • Nízkou cenu
  • Jednoduchost

A přesně taková je i kalkulačka povinného ručení, která umožní nejenom vyhledat pojistku pro všechny motoristy. Jde ji najdete? Je to webová stránka www.povin.cz. Jak funguje? Pro koho je vhodná? A proč je dobré ji využívat? Podívejme se blíže, proč takové kalkulačky lidé využívají stále častěji.

Cílem je najít vám nejlevnější pojistku na trhu

Je mnoho cest, jak povinné ručení sjednat. Třeba na pobočce, ale i telefonicky, nebo přímo u prodejce aut. Daná možnosti nejsou ideální. Buď proto, že nemáte vůbec na výběr, nebo proto, že máte na výběr jenom z omezeného počtu produktů. V čem je to problém? Buď nebudete mít pojistku podle svých představ, nebo budete mít pojistku, která bude drahá. Obojí lze eliminovat, když bude využita kalkulačka online. Ta totiž mapuje nejenom většinu komerčních pojišťoven na trhu, ale umožní také jednoduše srovnat i její ceny. Ideální volba, pokud chcete mít pojištění, které bude skutečně tím nejlevnějším.

Stačí jenom pár informací

Sjednávali jste někdy pojištění na pobočce? Jistě víte, že je s tím spojeno mnoho formalit a mnoho papírování. Online kalkulačky ale fungují jinak. Jednodušeji. K tomu, aby vám byla vypočítána cena, stačí jenom několik hlavních informací. O jaké jde:

  • Typ vašeho vozidla
  • Budoucí využití vozidla
  • Značka vozidla

Toto plně stačí k základnímu výpočtu konkrétní ceny, která se bude vztahovat právě k vám a vašemu vozu. Je tedy jasné, že není třeba dlouhé minuty vyhledávat informace, jelikož plně stačí jenom trojice hlavních věcí. To se hodí i tomu, kdo chce zjistit, zda neexistuje levnější povinné ručení, než které aktuálně má. Ve většině případů totiž motoristé skutečně mohou ušetřit, aniž by to tušili. Web Povin.cz je pro ně tedy dobrým výchozím bodem právě pro zjištění toho, jaká úspora by je mohla čekat.

Pojištění si lze přes internet také sjednat

Kromě zjištění té nejvýhodnější ceny nesmíme zapomínat ještě na další velmi důležitou funkci. Když si najdete, jak bude vypadat ideální pojistka, a ideální pojišťovna, není třeba nikomu volat, ani kamkoliv jezdit. Vybraný pojistný produkt si totiž můžete přes internet také sjednat. I to je pro mnohé velké, doslova neocenitelné plus. Stačí pár informací o vaší osobě, potvrdit smlouvu a následně není problém vše i online, pomocí karty, jednoduše zaplatit. Také vám bude vygenerována i zelená karta, kterou si stačí vytisknout, vzít si ji do vozu a s jistotou plnohodnotně sjednané pojistky můžete bez obav vyrazit kamkoliv nejenom po České republice.

Ušetříte. Co přesně?

Jak jsme již zmínili, primárně ušetříte peníze. Rozdíly mezi pojišťovnami jsou i v tisících a tak se vyplatí najít takovou, která bude cenově nejvýhodnější. Zvláště, když úspory mohou dosahovat i několik tisíc korun ročně. Peníze ale nejsou to jediné, co můžete ušetřit.

Také ušetříte mnoho času. Díky online kalkulačce povinného ručení není nutné kvůli pojistce kamkoliv chodit. Vše zvládnete jak najít, tak i sjednat online, třeba v pohodlí vašeho domova. Vše netrvá déle, než jenom několik málo minut. Kdo si váží svého času, pro toho je tento postup ideální.

Třetí věc, kterou ušetříte, jsou starosti. Jednoduše si navolíte takové pojištění, které vám bude vyhovovat. Někomu stačí základní, jiný bude chtít asistenční služby, či další připojištění. Díky obsáhlé nabídce si jednoduše vyberete to, které vám bude ve všech ohledech vyhovovat. Nemusíte se tedy bát starostí, které by byly spojeny s tím, že každá pojišťovna dnes nabízí něco zcela jiného a vy budete muset složitě hledat tu pravou.