Zdá se vám provoz vašeho auta příliš nákladný? Možná za vším nebudou stoupající ceny pohonných hmot, ani drobné provozní opravy. Vydávat bohužel můžete přemrštěné finanční částky za pojištění. Jednat se přitom může jak o povinné ručení, jež musíte ze zákona platit, tak i volitelné havarijní pojištění. Víte, jaké záležitosti byste měli porovnávat a kde takto činit? Pokud ne, jste na správném místě. Poradíme vám.

Hlavní aspekty porovnání pojištění vozu

V první řadě se soustřeďte na celkovou cenu. U povinného ručení i havarijní pojistky se jedná o hlavní aspekt. Mnohdy se ale za minimálním poplatkem může skrývat snížení pojistných limitů anebo absence některých specifických situací. Jestliže si sjednáváte povinné ručení, nezapomeňte ani třeba na případ srážky se zvěří. Ta je bohužel v našich podmínkách poměrně aktuální. Porovnání pojištění auta by mělo zahrnovat taktéž třeba cenu za připojištění vztahující se k vlastní odpovědnosti, jež se týká vámi způsobené škody. Porovnejte si i cenu za pojištění čelního skla. Rozhodně se vyplatí brát v potaz také spolehlivost konkrétní pojišťovny a rozsah jejích asistenčních služeb. Ne všechny pojišťovny mají tuto službu zprovozněnou nonstop a u některých při nehodě v zahraničí můžete připlácet.

Tak trochu jiné financování vozu

Vcelku solidní úspory lze dosáhnout i tím, že využijete operativní leasing. Ten funguje na poněkud odlišném principu. U leasingové společnosti si objednáte konkrétní vámi vybraný vůz a následně platíte fixní částky. Ano, nevýhodou je fakt, že auto není vaše. Nicméně v rámci vámi placených sum máte u dané pojišťovny zajištěné veškeré pojištění auta, a to povinné ručení i havarijní pojistku. Navíc si po jisté době lze požádat o přidělení nového vozu, případně si stávající automobil odkoupit za výhodnou cenu.