Krmení miminka z prsu začíná již po narození, kdy je miminko poprvé připojeno k prsu. A právě v této době se navazuje jedinečné pouto dítěte s matkou. Tento způsob krmení je zdarma a kdykoliv k dispozici. Ne vždy je ovšem doprovázeno příjemnými pocity, ale naopak může i způsobit nemalé komplikace.

Možné obtíže, které vás mohou potkat

Nejenom v počátcích, kdy se maminka snaží rozkojit, ale i později se mohou objevit nejrůznější potíže v podobě bolesti bradavek, krvácení nebo popraskání. To pak často matku odrazuje od krmení, mohou se objevit i psychické potíže. Těchto problémů se dá nejenom vyvarovat, ale také mají i účinné řešení. Zjistěte, jak na kojení bez bolestia jak takovou situaci co nejlépe vyřešit a zbavte se nepříjemných komplikací.

První pomoc pro příjemnou úlevu

Jako první pomoc pro příjemnou úlevu můžete vyzkoušet speciální bio-aktivní náplasti, které okamžitě zahájí léčebný a hojivý proces. Zároveň také zabraňují vzniku a rozvoji případné infekce. Výsledkem bude vytoužená úleva a lepší komfort. Další možností je pak balzám na bázi přírodních extraktů z rostlin. Blahodárně taktéž působí lanolin, který obsahuje čistý tuk z vlny ovcí, jenž je známý pro své léčivé účinky. Léčivé přípravky jsou absolutně bez aromat a příchutě, takže nejsou miminku nikterak nepříjemná. Navíc je před krmením nemusíte z prsou omývat.

Správná technika kojení, aneb jak předejít bolesti

Co vlastně onu bolest a další přidružené obtíže způsobuje? Na vině může být i nevhodný způsob krmení. Jednou ze základních zásad, jak předejít bolestem a dalším problémům s bradavkami, je správná technika kojení. Není proto na škodu, nastudovat si, jak správně přiložit dítě k prsu a držet se doporučených zásad. V případě objevení potíží ale víte, po čem sáhnout a jak docílit vytoužené úlevy.