Zemská znamení nepatří ke snílkům a potřebují cítit pevnou půdu pod nohama. Jsou vytrvalá, trpělivá, puntičkářská, rozvážná, ale také se bojí vyjet ze zajetých kolejí. Díky šperkům s přírodními kameny se uvolní a popustí uzdu své fantazii.

Pro Býka, Pannu a Kozoroha jsou jako stvořené kameny v přírodních barvách. Ne nadarmo se jim líbí zelený malachit symbolizující lesy a mechy, žlutý citrín připomínající sluníčko či modrý jaspis znázorňující oblohu bez mráčku.

Pro Býka žlutá a růžová

O Býkovi se říká, že je rozvážný a stálý. Jenomže i tvrdohlavý a také bojuje s předsudky. V jeho vytrvalosti ho podpoří klenot s achátem, dosáhne s ním snadněji vytyčených cílů. Citrín ho nadopuje energií a vnitřní spokojeností. Růženín v něm probudí lásku, něhu a vyléčí zlomené srdce. Pokud bude nosit stříbrné náušnice s pravou perlou, dopídí se k harmonii a zbaví se neuróz. Pomocí aventurínu získá pocit bezpečí a odkloní negace.

Panny zaujmou purpurové a modré kameny

Zrozenci Panny se pyšní moudrostí a rozumem, nicméně potřebují i snít. Většinou se drží při zemi a nedávají prostor fantazii. Jaspis je navede na správnou cestu, protože s ním pocítí skromnost a budou pomáhat druhým. Síla jantaru je pohltí, odpoutá je od stresu a obav z blízké budoucnosti. Ametyst jim nabídne harmonii těla i duše a modrý safír je očistí od vnitřních zmatků a všudypřítomného stresu. Nošením šperku s citrínem se Panny otevřou nevšedním myšlenkám a pozvednou zdravé sebedůvěru.

Kozorozi dají přednost černé a bílé

Lidi narozené ve znamení Kozoroha poznáte díky osobité přirozené kráse. Mohou se pochlubit smyslem pro humor a tvrdým pracovním nasazením. Většinou se bojí změn a dostatečně si nevěří. Sebedůvěru jim dodá zelený malachit – náramek, který by měli nosit při důležitých obchodních schůzkách. Diamant podpoří duchovní myšlení a černá perla je dovede k dokonalosti. Oba kameny jim pomohou zvládat negativní dění. Pochopí, že se všechno děje z nějakého důvodu.