Kdo by nechtěl mít na svém účtu vysoký obnos peněz, aby si mohl vyřešit všechny svoje touhy, plány a problémy? Bohužel, ne každý oplývá tučnou částkou a může žít tak, jak by si představoval. Proto jsou obvykle všechny problémy, sny a plány řešené nějakým úvěrem.

Není se rozhodně za co stydět, protože bez úvěrů by mnohem více lidí nemělo střechu nad hlavou nebo vlastní bydlení, auta, nemohli by podnikat, jezdit na dovolené či si zařídit od podlahy až po strop domácnost. Proto je skvělé, že takové možnosti existují.

První kroky pro jakoukoliv formu úvěru vedou do banky. Je to také z toho důvodu, že klienti mají i bank vedené bankovní i spořicí účty, a tak chtějí využít další služby své banky. Jenomže s úvěry to není tak snadné jako se založením nějakého účtu či spoření.

Při úvěrech je potřebné doložit spoustu podkladů, které se následně zkoumají a na základě těchto podkladů klient získá požadovaný úvěr či hypotéku. Někdy žádost projde, jindy zase ne, protože se zkoumá nejen výše platu, ale také registry dlužníků, které mnoho klientů dál nepustí.

Pokud však neuspějete v bance, tak není ještě všem dnům konec. Na trhu jsou ještě nebankovní společnosti, které nabízejí podobné finanční produkty jako třeba nebankovní hypotéky nebo americká hypotéka nebankovní.

Podmínkou zůstává ručení nemovitostí, ale jinak jde o snadnější vyřízení než v bance, protože vám vaše žádost může projít například i bez doložení příjmů nebo se záznamem v registrech dlužníků. Obvykle vše vyřídíte online a do 24 hodin znáte odpověď, jestli jste prošli či nikoliv.

Výše částky závisí nejen na vašem konkrétním požadavku, ale také na tržní hodnotě nemovitosti, kterou budete ručit. Maximální možnou částku ovlivňuje právě tato skutečnost, takže záleží na ceně domu či bytu, kolik vám nakonec bud půjčeno.

Doba splatnosti bývá rovněž jako v bance na maximálně 30 let. Výše úroků závisí na konkrétní nabídce a akci, ale nejsou o nic vyšší, než byste získali v bance. Opět jde o individuální podmínky.