Pokud přemýšlíte o stavebním spoření, teď je ideální doba uzavřít smlouvu. Když to stihnete ještě do konce roku, můžete získat maximální státní podporu ve výši 2000 korun.Vklady jsou pojištěny do výše 100 tisíc eur, na rozdíl od investování tak střadatel nemůže tratit. Po šestileté vázací době můžete své úspory použít na cokoliv, na bydlení je možné využít překlenovací či řádný úvěr ze stavebního spoření.

Zhodnoťte úspory o 3,8% ročně

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí výhodný spořící tarif, který zhodnotí vaše úspory až o 3,8% ročně. Garantovaný úrok z vkladů je 1,2% ročně. Navíc získáte zdarma přístup k vašemu účtu pomocí Internet servisu. Kolik za 6 let naspoříte, si můžete spočítat pomocí kalkulačky. Například při vlastním vkladu ve výši 122 400 korun dostanete za 6 let státní podporu 12 729 a na úrocích vám bude vyplaceno 4 895 korun. Sjednat si stavení spoření můžete online pomocí formuláře na internetových stránkách Raiffeisen stavební spořitelny, telefonicky, nebo přímo na některé z mnoha poboček. Spořicí tarif je možné změnit na tarif úvěrový a s ním získat i výhodnou úrokovou sazbu ze stavebního spoření až 2,99% ročně.

Spořit je možné i nepravidelně

Ve smlouvě o stavebním spoření si sjednáte cílovou částku a výši měsíčního vkladu, záleží však na vás, zda budete platby zasílat každý měsíc nebo nepravidelně, například jen jednou za rok. Pokud zrovna nemáte peníze, můžete doplatit vklad později. Abyste měli nárok na maximální státní podporu 2 000 korun, musíte na účet vložit alespoň 20 000 korun a zároveň v prvním roce spoření částku, která pokryje poplatek za uzavření smlouvy. Ten obvykle bývá ve výši 1% z cílové částky, stavební spořitelny ovšem často mívají akce, v nichž nabízejí uzavření smlouvy zdarma.

Řádný úvěr zajistí výhodnou sazbu po celou dobu splácení

Pokud potřebujete stavebním spořením financovat vaše bydlení, máte více možností. Výhodnou variantou je řádný úvěr ze stavebního spoření s velmi výhodnou úrokovou sazbou, která je garantována po celou dobu jeho splácení. Podmínkou pro jeho získání je minimální doba spoření 2 roky. Není to však jediné kritérium, podle kterého se přiděluje úvěr ze stavebního spoření. Musíte také naspořit v závislosti na zvolený tarif alespoň 35 – 40% z cílové částky. V případě, že potřebujete peníze dříve, je možné využít překlenovací úvěr.

K vysněnému bydlení pomůže rekopůjčka či hyposplátka

V případě, že potřebujete rekonstruovat či modernizovat vaše bydlení, Reiffiesen stavební spořitelna nabízí rekopůjčku bez zajištění až do výše 1 milion korun. Půjčíte si tak i na opravdu velkou úpravu bytu či domu. Rekopůjčkou lze financovat i družstevní bydlení. Když potřebujete složit členský podíl nebo koupit družstevní byt a nemáte nemovitost, kterou byste mohli ručit, Raiffeisen stavební spořitelna půjčuje bez zástavy nemovitosti až 2 miliony korun. Splátky lze rozložit až na 18 let a úrok je od 4,19% ročně. Bydlení v osobním vlastnictví je výhodnější financovat hyposplátkou s úrokovou sazbou od 1,89 % ročně a splatností až 30 let. Už víte jaké zvolíte stavební spoření?