Kouření je stále nákladnější. Zvláště, když člověk dokáže denně vstřebat jeden či dva balíčky. Inhalovat tabák lze však podstatně levněji a kupodivu v ještě lepší kvalitě. Stačí si domů pořídit vodní dýmku.

Vydrží dlouho

Na rozdíl od krabičky cigaret je i ta nejlevnější vodní dýmka násobně dražší. Po dokouření ji však člověk nevyhodí, ale uloží na své místo a použije později. Takto může sloužit bez poruchy klidně i celé jedno desetiletí, případně i déle. Stačí si jen dokupovat tabák.

Ten bude mít mnohem lepší chuť než v cigaretách, jelikož dýmky disponují speciální vodní nádržkou, kde se kouř čistí a ochlazuje. Díky tomu je mnohem lahodnější. Ne každá dýmka je ovšem v tomto ohledu dokonalá. Hodně záleží na velikosti.

1. Malé verze – jsou cenově nejdostupnější a také se dají snadno přenášet. Umožňují to totiž jejich drobné rozměry. Zdá se to jako dokonalá koupě, ovšem i tento druh vodní dýmky má své neduhy. Kvůli svým menším rozměrům se do nich nevleze příliš mnoho vody, a právě proto tento druh dýmek kultivuje kouř nejméně.

2. Střední verze – kdo touží po kvalitní chuti za poměrně dobrou cenu, ten si koupí středně velkou vodní dýmku. Vodní nádržka je už u tohoto druhu dostatečně veliká, aby dokázala ochladit dým více než dostatečně.

3. Velké verze – jedná se o špičkový produkt jak po stránce chuti, tak i co se vizuálních vlastností týče. Mnoho lidí má doma velkou vodní dýmku jenom proto, aby fungovala jako ozdoba ve vitríně.

Kam jít nakoupit

Koupit vodní dýmku není zase takový problém. Obchodů s tímto druhem sortimentu je u nás poměrně velké množství. Prodej vodních dýmek ovšem neprobíhá pouze v tradičních kamenných obchodech, ale také na internetu.

Tam je dobré se zaměřit na e-shop Shisharium, kde je možné pořídit nejen samotné dýmky, ale i jejich doplňky a náhradní díly, které mohou sloužit jako materiál k opravě.