Vydělat si nějakou tu tisícovku bokem může být složité, ale i relativně jednoduché. Většina lidí, co si chtějí trochu přilepšit, si najde víkendovou brigádu, nicméně se jedná o tu náročnější a namáhavější cestu, za kterou nejsou obvykle ani dobré peníze.

Druhou relevantní možností je pak dát se na investování. Vzhledem k tomu, že možností, kam své peníze vložit, je dnes skutečně mnoho, je ideální investovat do něčeho stabilního, ideálně do zlata.

Kov, jenž se používá v mnoha odvětvích

Kovy obecně jsou velmi poptávaným zboží, a platí to samozřejmě i o zlatě. Nejedná se však o surovinu, po které by toužili pouze výrobci šperků, ale hodně velká poptávka je i ze strany elektronického průmyslu.

Žlutý kov se totiž může pyšnit nejen svým krásným vizuálem, ale zároveň patří mezi nejlepší vodiče elektrické energie na světě. A toho se samozřejmě musí využít. Zlato je pochopitelně velmi vzácné, čímž je i drahé, a proto není možné používat ho do každé kalkulačky. Většinou tak žlutý kov putuje do plošných spojů prémiových produktů.

Cena zlata se tak díky velké poptávce drží neustále na docela vysokých hodnotách, nicméně existují i období, kdy naopak klesá. Většinou jde o období klidu a míru, kdy jsou měny stabilní a na burze se nic zásadního neděje. Tehdy byste měli nakupovat. Naopak, jakmile začnou problémy a krize, cena pomalu roste, což je ideální doba k tomu investiční zlato prodat.

Co přesně koupit?

I naprostí laikové by měli dobře vědět, že ne všechno, co je ze zlata, je vhodné pro investice. Naopak, k tomuto účelu se využívají zcela specifické produkty, jež mají většinou podobu slitků, potažmo mincí.

V našich zeměpisných šířkách je možné obojí nakoupit docela snadno. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.