Půjčit si třeba jen tisíc korun. I to je dnes poměrně snadno možné, stačí jen, abyste splnili pár základních podmínek pro žadatele o nebankovní mikroúvěr. Je to velmi jednoduché, postačí jen několik málo osobních údajů. Vyřízeno může být ještě dříve, než si stihnete dopít kávu. Že je to velmi lákavé?

Nemusíte prakticky ani vyjít z domu, všechno podstatné se vyřeší online formou

Klasická půjčka před výplatou se vyřídí doslova na počkání. A navíc po internetu, takže vlastně nemusíte ani nikam chodit nebo čekat na zazvonění telefonu. Samozřejmě, žádné složitosti ani zbytečná ztráta volného času. Stačí si sednout k PC nebo tabletu, připojit se k internetu a vše bude vyřízeno dříve, než se nadějete. Bez složité administrativy, která všechny vlastně jen obtěžuje. Není přitom důvod se stresovat a čekat hodiny za přepážkou banky. Existují i lepší řešení, právě to nebankovní je jedním z nich. Půjčte si tisícovku nebo dvě a nad ničím složitě nedumejte, jednoduše vrátíte půjčku z další výplaty. A pozor, půjčovat si samozřejmě touto formou můžete i opakovaně, nebankovní poskytovatel vás velkoryse odmění za projevenou věrnost, třeba atraktivnějšími úroky.

Půjčku využívá dnes a denně tisíce Čechů, není to vlastně vůbec nic neobvyklého

Když si půjčíte peníze, rozhodně nejste výjimka potvrzující pravidlo. Vzít si mikroúvěr je naprosto běžná záležitost, kterou denně podstupují tisíce vašich spoluobčanů. Vyjít do výplaty nebo nahradit porouchaný spotřebič, na tom vlastně vůbec nezáleží. A to už jen proto, že nebankovní poskytovatel nebude vůbec zjišťovat, na co peníze vlastně chcete. Bezúčelová krátkodobá půjčka se proto vyřídí během několika málo minut. Skutečně, nebudete na nic čekat, ušetřete si klidně nervy na nějakou jinou situaci.

Už během pár minut je vše vyřízeno, stačí pouze základní kontaktní údaje

Nemusíte na sebe prozrazovat vše, co víte. Postačí jen zlomek, pouze základní osobní údaje, které jsou nutné k plnému prokázání totožnosti žadatele. Jaké to přesně jsou?

  • Jméno a příjmení. Bez nich by to prostě nešlo, což jistě uzná každý.
  • Adresa trvalého bydliště. To by se mělo nacházet v České republice.
  • Číslo občanského průkazu. Plná identifikace klienta je pak zaručena.
  • Potvrzení o příjmu. Aneb – máte opravdu dost na splácení půjčky?

A to je vlastně všechno, více uvádět nemusíte. Není zapotřebí, abyste vysvětlovali účel půjčky nebo četli několikastránkovou smlouvu, podobné extempore již patří dávné minulosti. Dnes už nemusíte trávit dlouhé hodiny na pobočce a čekat, až si na vás konečně udělá čas obchodní zástupce té či oné společnosti.

Stačí mít jen bankovní účet, který je vedený v ČR na vaše jméno, nic více

K výplatě peněz je zapotřebí účet v bance, na tom se jistě všichni shodnou. Ten však musí být veden přímo na jméno žadatele, dispoziční právo, například k účtu manželky, tu rozhodně nestačí. Pokud je splněna tato podmínka, nic pak nebrání, aby se půjčka do výplaty stala realitou – a to často dřív, než si stihnete dopít kávu.

Půjčit si peníze navíc není nic nezvyklého, polovina tuzemských domácností nemá prakticky žádné úspory a v případě nenadálých výdajů prostě není kam sáhnout. Nemusíte se také obávat, že v případě nesplácení jste automaticky vystaveni hrozbě exekučního řízení. Stačí se racionálně dohodnout, zaplatit mírný poplatek za prodloužení termínu splatnosti a vše bude v naprostém pořádku. Namístě pak není ani strach z toho, že přijdete o hodně peněz, důležité je ale spolupracovat. Bez aktivní spolupráce je samozřejmě věřitel nucen postoupit dluh inkasní agentuře.